top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoradavidkondelka

Realitní makléř: Cesta k úspěchu na českém realitním trhu

Úvod

Český realitní trh se pomalu, ale jistě probouzí - nikoli ze zimního spánku, ale z krizového období především druhé poloviny roku 2022. Na realitní makléře jsou kladeny neustále vyšší nároky, protože přibývá složitějších obchodů, ale také komunikace mezi lidmi se v posledním období mírně řečeno zhoršila. A to se samozřejmě přeneslo i do sféry práce s lidmi, mj. také do realit. Roste tak potřeba vyšší kvalifikace realitních makléřů, kteří jsou schopni efektivně naplňovat potřeby klientů. Ale co to vlastně znamená být realitním makléřem a jak se jím stát?

Co to znamená být realitní makléř

Realitní makléř je odborník, který zprostředkovává koupě, prodej a pronájem nemovitostí. Jeho práce zahrnuje schopnost nacenění nemovitosti, vyjednávání cen a smluvních podmínek a poskytování poradenství klientům. Úspěšný realitní makléř je nejen znalý v oblasti realit, ale také má silné komunikační a vyjednávací dovednosti, je organizačně zdatný a má schopnost budovat silné vztahy s klienty.


Jak se stát realitním makléřem

Cesta k tomu, stát se realitním makléřem v České republice, zahrnuje splnění určitých vzdělávacích a kvalifikačních požadavků. Nejprve je nutné získat alespoň středoškolské vzdělání s maturitou. Poté je možné absolvovat specializovaný kurz a složit zkoušku, která je nezbytná pro získání licence realitního makléře. Toto je však pouze úplný základ - další vzdělávání poté je ovšem nezbytnost. Vždyť realitní makléř by měl mít povědomí nejen o samotném procesu zprostředkování, ale také znalosti ze stavebnictví, financování, marketingu, investování do nemovitostí atd.

Výhody a rizika práce realitního makléře

Práce realitního makléře přináší řadu výhod, včetně flexibilního pracovního času, potenciálu vysokých finančních odměn a možnosti interakce s různými lidmi. Na druhou stranu, tato kariéra může přinést i určité výzvy, jako je nestabilita příjmů, vysoká míra stresu z vyjednávání a velká konkurence na trhu.

V realitách také neuspěje ten, kdo má představu, že rychle zbohatne. Naopak - jedná se o podnikání jako každé jiné, a to vyžaduje vytrvalost, schopnost překonávat překážky, korektnost a schopnost budovat dlouhodobé vztahy s klienty.


První kroky v kariéře realitního makléře Když se stanete realitním makléřem, první kroky na cestě mohou být náročné. A také budou, což znám z vlastní zkušenosti. Jak už jsem psal výše - úspěch v této oblasti se nedostaví přes noc. Budování silné zákaznické základny a dobré pověsti vyžaduje čas a úsilí. Může být také užitečné se zaměřit na specifický segment trhu, jako je například prodej luxusních nemovitostí nebo pronájem bytů, a stát se expertem v této oblasti.

Ideální je rovněž začít pracovat nejprve se zkušenějším kolegou a naučit se různé postupy práce v realitách.


Závěr

Stát se realitním makléřem je cesta plná výzev, ale také příležitostí. Ačkoli je tato kariéra náročná, může být také velmi odměňující pro ty, kteří jsou ochotni vložit potřebné úsilí a reality je zkrátka baví. S probouzejícím se trhem nemovitostí v České republice je nyní skvělý čas prozkoumat možnosti, které tato kariéra nabízí. Tak co, jste připraveni začít svou kariéru jako realitní makléř?

Pokud ano, napište mi na e-mail david.kondelka@bidli.cz , nebo zavolejte na 739 376 496. Nezávazně se potkáme, dáme si kávu a pobavíme se o všem, co vás v souvislosti s kariérou v realitách bude zajímat :-)


Autor: David Kondělka


11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page